OGŁOSZENIA

Zapoznaj się z ogłoszeniami dotyczącymi aktualnych wydarzeń, zmian i postępów w pracach nad poszczególnymi projektami Grupy Balamara Resources Ltd.

10/12/2018

Balamara podpisuje Porozumienie o Warunkach Finansowania dla realizacji Projektu Nowa Ruda

Budowa nowoczesnego zakładu górniczego w Nowej Rudzie przybliża się o kolejny znaczący krok, w związku z dzisiejszym podpisaniem Umowy o Warunkach Finansowania z grupą finansową ze Zjednoczonego Królestwa- Broughton Capital Group. Poniżej znajduje się pełny tekst ogłoszenia:


06/12/2018

Balamara zabezpiecza środki z emisji

Balamara Resources Limited pragnie poinformować o zabezpieczaniu środków dla utrzymania tempa aktualnie prowadzonych prac, zbliżających firmę do momentu rozpoczęcia budowy zakładu KWK Nowa Ruda Węgiel Koksujący w Dolnośląskim Zagłębiu Węglowym. Poniżej znajduje się pełny tekst ogłoszenia:


17/07/2018

Balamara składa wniosek o koncesję na wydobycie ze złoża Nowa Ruda.

Balamara Resources Ltd., poprzez jedną ze swoich spółek zależnych – Coal Holding Sp. z o. o. złożyła wniosek o wydanie koncesji na wydobycie węgla koksującego ze złoża Nowa Ruda. Jest to ostatni krok na drodze do uzyskania praw do wydobycia doskonałej jakości węgla koksującego, idealnie nadającego się do produkcji wysoce pożądanego przez przemysł europejski koksu. Wysokie zapotrzebowanie na ten surowiec odbija się na jego aktualnie wysokiej cenie rynkowej. Pobliskie koksownie, uzupełniając brakujący wolumen węgla koksującego, decydują się ostatnimi czasy na import surowca, głównie z Australii i USA.

Jesteśmy zadowoleni z przyjęcia naszego wniosku przez Rząd, zawierającego dokumenty zapewniające o finansowaniu Projektu Nowa Ruda w fazie operacyjnej.”- powiedział Derek Lenartowicz, prezes Balamara Resources. “Cieszymy się z wysokiego poparcia udzielonego nam przez lokalną społeczność, władze samorządowe i Kościelne oraz związki zawodowe. Balamara będzie dokładać wszelkich starań, by przez swoje działania wynagrodzić wiarę w niej pokładaną. Szacujemy, że budowa infrastruktury kopalnianej rozpoczęłaby się w pierwszej połowie 2019 roku, a pierwszy węgiel wyjechałby na powierzchnię pod koniec 2020.”- dodał.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem lokalnej telewizji nt. złożenia wniosku koncesyjnego.


04/06/2018

News1_PL

Balamara otrzymała pozytywną decyzję środowiskową dla Projektu Nowa Ruda

Pełna treść ogłoszenia dotyczącego pozytywnej decyzji środowiskowej:


31/01/2018

Wyniki Coroczenego Spotkania Walnego Inwestorów

Coroczne Walne Spotkanie Inwestorów odbyło się 31 stycznia w Perth (Australia). Poniżej znajduje się pełny raport:


04/01/2018

Zawiadomienie o Coroczenym Spotkaniu Walnym Inwestorów


29/09/2017

Roczny raport finansowy

Balamara Resources Ltd ma przyjemność poinformować o publikacji swojego rocznego Raportu finansowego w stanie na 30 czerwca 2017. Plik PDF z raportem możliwy jest do pobrania poprzez kliknięcie na link poniżej:


25/04/2017

Aktualizacja statusu projektów Balamara Resources

Balamara Resources Ltd ma przyjemność poinformować swoich udziałowców o możliwości zapoznania się z aktualnym statusem postępu prac nad wszystkimi swoimi polskimi projektami węglowymi. Pełna treść ogłoszenia (w języku angielskim) dostępna jest poniżej:


14/03/2017

Finansowy Raport Półroczny

News1_PL

W dniu 14 Marca 2017 opublikowany został Półroczny Raport Finansowy grupy Balamara Resources Ltd. za okres do 31 Grudnia 2016. Poniżej zamieszczono plik PDF z treścią raportu


komputerki25/02/2017

Aktualizacja strony www

Nowa witryna Grupy Balamara Resources Ltd jest już gotowa- zachęcamy do zapoznania się z jej nowym układem oraz uaktualnioną zawartością. Pragniemy także  z góry przeprosić za wszelkie możliwe nieprawidłowości w działaniu strony, które napotkać Państwo mogą w przeciągu najbliższych kilku dni. 


29/11/2016

Wyniki Coroczenego Spotkania Walnego Inwestorów

Coroczne Walne Spotkanie Inwestorów odbyło się 29 listopada w Perth (Australia). Poniżej znajduje się pełny raport:


04/11/2016


16/05/2016


08/03/2016


Listopad


Październik


Sierpień


Lipiec


Czerwiec


Kwiecień


Marzec


Luty


Styczeń