OGŁOSZENIA

Zapoznaj się z ogłoszeniami dotyczącymi aktualnych wydarzeń, zmian i postępów w pracach nad poszczególnymi projektami Grupy Balamara Resources Ltd.

09/01/2020

Powiadomienie o wynikach Corocznego Spotkania Walnego Inwestorów

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Corocznego Spotkania Walnego Inwestorów oraz z dokumentem protokołu ze spotkania (oba w języku angielskim).

16/12/2019

Powiadomienie o Corocznym Spotkaniu Walnym Inwestorów

Balamara ma przyjemność poinformować, że w znacznym stopniu zaawansowania są prace nad Dokumentacją Geologiczną złoża Sawin 1. Poniżej znajduje się pełny tekst ogłoszenia (w języku angielskim):


12/12/2019

Powiadomienie o Corocznym Spotkaniu Walnym Inwestorów

Coroczne Walne Spotkanie Inwestorów odbędzie się dnia 6 stycznia w Perth (Australia). Poniżej znajduje się pełny tekst ogłoszenia:


04/11/2019

Roczny raport finansowy

Balamara Resources Ltd ma przyjemność poinformować o publikacji swojego rocznego Raportu finansowego w stanie na 30 czerwca 2019. Plik PDF z raportem możliwy jest do pobrania poprzez kliknięcie na link poniżej:


03/09/2019

Results of Extraordinary General Meeting

An Extraordinary General Meeting of the company was held on 30th August 2019, at 4:00pm (WST). The resolution voted was in accordance with the notice of extraordinary general meeting previously advised. See below for full document:

05/08/2019

Announcement for Shareholders

The Board of Balamara Resources thanks Ample Skill for requesting the conversion of all the outstanding convertible bonds at the forthcoming shareholders meeting.

Balamara Executive Chairman Derek Lenartowicz  said ‘Balamara has benefitted greatly over the past years through the strong support of its major shareholder. The removal of the outstanding liabilities from the Balamara balance sheet will assist with the debt funding for the company’s transition to the construction phase at Nowa Ruda.

The Balamara Board is very supportive of the resolutions at the shareholders meeting and would like to encourage shareholders to also support the resolutions and to forward their proxy forms by email.


01/08/2019

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Balamara Resources Ltd

Balamara Resources Ltd informuje, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników odbędzie się w: Czas: 16.00 Data: piątek, 30 sierpnia 2019 r Miejsce: , 100 Railway Road, Subiaco, Stan Zachodnia Australia Uzasadnienie Wyjaśniające dołączone jest do zawiadomienia w pliku poniżej i zawiera dodatkowe informacje na temat spraw, które rozpatrzone zostaną na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu. Oświadczenie Wyjaśniające, raport niezależnego eksperta i formularz pełnomocnika stanowią część niniejszego zawiadomienia.


22/05/2019

Półroczny raport finansowy 2018

Balamara Resources Ltd ma przyjemność poinformować o publikacji swojego półrocznego Raportu finansowego w stanie na 31 grudnia 2018. Plik PDF z raportem możliwy jest do pobrania poprzez kliknięcie na link poniżej:

Final Half-Yearly Financials – 31 Dec 2018


09/01/2019

Wyniki Corocznego Spotkania Walnego Inwestorów

Coroczne Walne Spotkanie Inwestorów odbyło się 9 stycznia w Perth (Australia). Poniżej znajduje się pełny raport:


03/01/2019

Powiadomienie o Corocznym Spotkaniu Walnym Inwestorów

Coroczne Walne Spotkanie Inwestorów odbędzie się dnia 9 stycznia w Perth (Australia). Poniżej znajduje się pełny tekst ogłoszenia:

20/12/2018

Roczny raport finansowy

Balamara Resources Ltd ma przyjemność poinformować o publikacji swojego rocznego Raportu finansowego w stanie na 30 czerwca 2018. Plik PDF z raportem możliwy jest do pobrania poprzez kliknięcie na link poniżej:


10/12/2018

Balamara podpisuje Porozumienie o Warunkach Finansowania dla realizacji Projektu Nowa Ruda

Budowa nowoczesnego zakładu górniczego w Nowej Rudzie przybliża się o kolejny znaczący krok, w związku z dzisiejszym podpisaniem Umowy o Warunkach Finansowania z grupą finansową ze Zjednoczonego Królestwa- Broughton Capital Group. Poniżej znajduje się pełny tekst ogłoszenia:


06/12/2018

Balamara zabezpiecza środki z emisji

Balamara Resources Limited pragnie poinformować o zabezpieczaniu środków dla utrzymania tempa aktualnie prowadzonych prac, zbliżających firmę do momentu rozpoczęcia budowy zakładu KWK Nowa Ruda Węgiel Koksujący w Dolnośląskim Zagłębiu Węglowym. Poniżej znajduje się pełny tekst ogłoszenia:


17/07/2018

Balamara składa wniosek o koncesję na wydobycie ze złoża Nowa Ruda.

Balamara Resources Ltd., poprzez jedną ze swoich spółek zależnych – Coal Holding Sp. z o. o. złożyła wniosek o wydanie koncesji na wydobycie węgla koksującego ze złoża Nowa Ruda. Jest to ostatni krok na drodze do uzyskania praw do wydobycia doskonałej jakości węgla koksującego, idealnie nadającego się do produkcji wysoce pożądanego przez przemysł europejski koksu. Wysokie zapotrzebowanie na ten surowiec odbija się na jego aktualnie wysokiej cenie rynkowej. Pobliskie koksownie, uzupełniając brakujący wolumen węgla koksującego, decydują się ostatnimi czasy na import surowca, głównie z Australii i USA.

Jesteśmy zadowoleni z przyjęcia naszego wniosku przez Rząd, zawierającego dokumenty zapewniające o finansowaniu Projektu Nowa Ruda w fazie operacyjnej.”- powiedział Derek Lenartowicz, prezes Balamara Resources. “Cieszymy się z wysokiego poparcia udzielonego nam przez lokalną społeczność, władze samorządowe i Kościelne oraz związki zawodowe. Balamara będzie dokładać wszelkich starań, by przez swoje działania wynagrodzić wiarę w niej pokładaną. Szacujemy, że budowa infrastruktury kopalnianej rozpoczęłaby się w pierwszej połowie 2019 roku, a pierwszy węgiel wyjechałby na powierzchnię pod koniec 2020.”- dodał.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem lokalnej telewizji nt. złożenia wniosku koncesyjnego.


04/06/2018

News1_PL

Balamara otrzymała pozytywną decyzję środowiskową dla Projektu Nowa Ruda

Pełna treść ogłoszenia dotyczącego pozytywnej decyzji środowiskowej:


31/01/2018

Wyniki Coroczenego Spotkania Walnego Inwestorów

Coroczne Walne Spotkanie Inwestorów odbyło się 31 stycznia w Perth (Australia). Poniżej znajduje się pełny raport:


04/01/2018

Zawiadomienie o Coroczenym Spotkaniu Walnym Inwestorów


29/09/2017

Roczny raport finansowy

Balamara Resources Ltd ma przyjemność poinformować o publikacji swojego rocznego Raportu finansowego w stanie na 30 czerwca 2017. Plik PDF z raportem możliwy jest do pobrania poprzez kliknięcie na link poniżej:


25/04/2017

Aktualizacja statusu projektów Balamara Resources

Balamara Resources Ltd ma przyjemność poinformować swoich udziałowców o możliwości zapoznania się z aktualnym statusem postępu prac nad wszystkimi swoimi polskimi projektami węglowymi. Pełna treść ogłoszenia (w języku angielskim) dostępna jest poniżej:


14/03/2017

Finansowy Raport Półroczny

News1_PL

W dniu 14 Marca 2017 opublikowany został Półroczny Raport Finansowy grupy Balamara Resources Ltd. za okres do 31 Grudnia 2016. Poniżej zamieszczono plik PDF z treścią raportu


komputerki25/02/2017

Aktualizacja strony www

Nowa witryna Grupy Balamara Resources Ltd jest już gotowa- zachęcamy do zapoznania się z jej nowym układem oraz uaktualnioną zawartością. Pragniemy także  z góry przeprosić za wszelkie możliwe nieprawidłowości w działaniu strony, które napotkać Państwo mogą w przeciągu najbliższych kilku dni. 


29/11/2016

Wyniki Coroczenego Spotkania Walnego Inwestorów

Coroczne Walne Spotkanie Inwestorów odbyło się 29 listopada w Perth (Australia). Poniżej znajduje się pełny raport:


04/11/2016


16/05/2016


08/03/2016


Archiwum

2015:

Listopad


Październik


Sierpień


Lipiec


Czerwiec


Kwiecień


Marzec


Luty


Styczeń